Youth Baseball Rosters

Rosters for 2019 Webb City Little League Baseball.
1-Team Kimzey
Tee Ball 5-6
Coach: Dennis Kimzey-Head Coach
 
Darion E.
Seth L.
Caleb C.
Brenton C.
Solomon K.
Kase P.
Joseph A.
Collin M.
Gatlin F.
Ethan K.
 
4-Team Bryant
Tee Ball 5-6
Coach: Ray Bryant-Head Coach, Heather Bryant-Assistant Coach
 
Justus S.
Bryson V.
Kolton S.
Landon B.
Ryker B.
Dagger R.
Orrin P.
Emmitt P.
Sutton C.
Cj S.
matthew c.
 
8-Team Ebbs
Tee Ball 5-6
Coach: David Ebbs-Head Coach
 
Jax G.
Hendrix J.
Axton S.
Kaje F.
Collin W.
Grady E.
Jeremy N.
Afton B.
Harlan E.
Landon M.
Jaxon N.
 
11-Team Teer
Farm Club 7-8
Coach: Nick Teer-Head Coach
 
Asher M.
Kilar M.
Colton P.
Kolbyn B.
Tylan T.
Kameron P.
Breckyn h.
Brody J.
Hunter B.
Ibrahim L.
Briant B.
 
5-Team Tyler
Farm Club 7-8
Coach: Chad Tyler-Head Coach
 
Steven S.
RJ D.
Lane M.
Olijah L.
Maxon R.
Jace C.
Michael V.
Brayden S.
Kaisyn L.
Bryson W.
Jaxon R.
 
9-Team Teal
Farm Club 7-8
Coach: Rian Teal-Head Coach
 
Chase B.
John (JT) C.
Fisher T.
Tucker H.
Skyler A.
Zabe C.
Dennis R.
Isaac S.
Nash B.
Micah S.
Noah M.
 
4-Team Robinson
Minors 9-10
Coach: David Robinson-Head Coach, Chad Weller-Assistant Coach
 
Ayden W.
J. "Cylis" F.
Wyatt K.
Levi M.
Corban H.
Kamden N.
Brayton R.
Cooper J.
Landon W.
Yusuf L.
Barret W.
 
8-Team Hulstine
Minors 9-10
Coach: Nathan Hulstine-Head Coach, Joshua Crooker-Assistant Coach, Brandon Holland-Assistant Coach
 
Grayden C.
Brock H.
Drake C.
Ethan H.
eli e.
Bratie H.
Jace S.
Brody F.
Logan S.
Austin A.
Carson F.
 
3-Team Johnson
Majors 11-12
Coach:
 
Dylan M.
Ethan b.
Landon F.
Jackson P.
Laken F.
Grant H.
Bryer R.
Slade H.
Holden J.
Luke A.
Colten C.
 
7-Team Hensley
Majors 11-12
Coach: Andy Hensley-Head Coach
 
Tate L.
Hunter M.
Titus S.
Korbin S.
William M.
Trystan S.
Ryan C.
Duke P.
Riley H.
Freddy M.
Aidan S.
Aidan R.
 
10-Team Booth
Tee Ball 5-6
Coach: Adam Booth-Head Coach
 
Samuel V.
Rhyder M.
Ace B.
Kavyn H.
Brayden B.
Jaydyn D.
Bryson Q.
Elijah R.
Jaxen B.
Kellen T.
Greckyn F.
 
5-Team Lynch
Tee Ball 5-6
Coach: Andy Lynch-Head Coach
 
Aiden E.
Madden M.
Sam N.
Asher S.
Peyton L.
Noah C.
Kendrick B.
Greyson V.
Jude K.
Carson S.
Elias E.
 
9-Team Taylor
Tee Ball 5-6
Coach: Garrett Taylor-Head Coach
 
Ty T.
Kaleb T.
Chance T.
Kyson S.
Owen H.
Jackson J.
Cade C.
Huntlee V.
Colton C.
Colby T.
 
2-Team Mayberry
Farm Club 7-8
Coach: Jason Mayberry-Head Coach, Ryan Atnip-Assistant Coach
 
Keagan A.
Andrew W.
Truett A.
Landon S.
Thomas J.
George H.
Macoy M.
Baylor M.
James V.
Zachary A.
Roman W.
 
6-Team Renfro
Farm Club 7-8
Coach: James Renfro-Head Coach, Ray Bryant-Assistant Coach
 
Caden B.
Elvis Y.
Madden J.
Tanner S.
Caden B.
Gunner G.
Kohen S.
Joshua Y.
Grayson F.
Colby R.
Kasen D.
ransom b.
 
1-Team Stiffler
Minors 9-10
Coach: Joshua Stiffler-Head Coach
 
GABRIEL B.
Henry W.
Carson W.
Drake D.
Slade S.
Carson F.
Talan H.
Landyn W.
Braxton O.
wyatt l.
Jadon R.
Robert C.
 
5-Team Lance
Minors 9-10
Coach: Steven Lance-Head Coach, Joe John de la Cerda-Assistant Coach
 
Andrew M.
Blake R.
Tanner P.
Beckett L.
Truett B.
Levi R.
Duncan M.
Kaiden S.
Joe John d.
Dakoda O.
Christian M.
 
9-Team Korth
Minors 9-10
Coach: Devin Korth-Head Coach, Stewart BAIRD-Assistant Coach, Christopher Stevens-Assistant Coach
 
Joaquin E.
Bryce S.
Andrew B.
Daniel A.
Braydon K.
Oliver T.
Broderick L.
Titus B.
William "liam" K.
Joshua E.
Brantley M.
 
4-Team Eggleston
Majors 11-12
Coach: Brandon Eggleston-Head Coach
 
Andrew E.
Brett B.
Brody E.
Braydon N.
Bryson B.
Zackeri P.
Luke B.
William H.
Isaiah A.
Isaac H.
Jackson C.
 
1-Team Frick
Seniors 15
Coach: TJ Frick-Head Coach, Ron Woodard-Assistant Coach
 
Cody C.
Christopher D.
Scotty F.
Jimmy F.
Joey F.
Cameron S.
Connor F.
Brady M.
Alex R.
Sabastian W.
Bryce F.
Cameron W.
Isaac E.
 
2-Team Jackson
Tee Ball 5-6
Coach: Teron Jackson-Head Coach
 
Korbyn W.
Eli J.
Abraham W.
Levi H.
Bryar W.
Grant R.
Asher B.
Mason W.
Heatley S.
Zaeden H.
Zhaiden J.
 
6-Team Epler
Tee Ball 5-6
Coach:
 
Colton R.
isaac b.
Jorden C.
Corbin N.
Dylan B.
Maddix M.
Conlin E.
Abram G.
luke l.
Cullen L.
 
1-Team Boyer
Farm Club 7-8
Coach: Jackson Boyer-Head Coach, Shaun Kloer-Assistant Coach
 
Jace H.
Bennett W.
jack b.
Baylor B.
Kellen L.
Knox L.
Drew K.
Turner D.
Elijah C.
Shane H.
Kayden S.
 
3-Team Huling
Farm Club 7-8
Coach: Timothy Huling-Head Coach, Richard Moore-Assistant Coach
 
Drew H.
Broderick J.
Jackson M.
Stefan M.
Samuel M.
Karson H.
Jett S.
Kaden H.
Carter H.
Austin W.
Jason J.
 
7-Team Marshall
Farm Club 7-8
Coach: Jason Marshall-Head Coach, Cole Shewmake-Assistant Coach
 
Gavin M.
Jacob H.
Brantley K.
L'shaun C.
Paxton R.
Raylan S.
Joel B.
Creed S.
Wyatt H.
Brett M.
Alex B.
 
2-Team Hood
Minors 9-10
Coach: Tyler Hood-Head Coach, Bobby Hodges-Assistant Coach
 
Carson R.
Wyatt H.
Mason D.
Aidan K.
Jacob E.
DaKota L.
Konner H.
Keegan B.
Zane B.
Jamison R.
Jace D.
 
6-Team McMullen
Minors 9-10
Coach: trevor mcmullen-Head Coach, Justin Miles-Assistant Coach
 
Tanner H.
Jerney S.
Connor B.
brayden m.
Lucas M.
Rylan B.
Corbin C.
Griffin M.
Collin F.
Ryker M.
Julian R.
 
1-Team Myers
Majors 11-12
Coach: Chris Myers-Head Coach
 
Derrick W.
Alex C.
Grayson S.
Mason W.
Landen P.
Raiden H.
Ethan K.
Karsen M.
Carter T.
Brady B.
Rece P.
 
5-Team Young
Majors 11-12
Coach: Brent Young-Head Coach
 
Mason Y.
Brett C.
Chayse D.
Dayton H.
Trevor L.
Michael P.
Blayke L.
Andrew Y.
Cohen E.
Kyler B.
Clark Z.
Robert C.
 
1-Team Neel
Junior 13-14
Coach: Brandon Neel-Head Coach, Jeremiah Comer-Assistant Coach
 
Jackson W.
Joseph W.
Ethan B.
Devean C.
Gilberto A.
Nathan J.
Carson J.
Jakob L.
Tyler H.
AUSTIN M.
Landen T.
Harris O.
Jasper C.
 
3-Team Morris
Tee Ball 5-6
Coach: Jeff Morris-Head Coach
 
Traevan M.
Kamden R.
Bo H.
Rowan B.
Wyatt M.
Maddox M.
Brodie H.
Zakariya L.
Kasyn M.
Jace T.
 
7-Team Defazio
Tee Ball 5-6
Coach: Michael DeFazio-Head Coach
 
Kael C.
Carson D.
Declan A.
Brecken C.
Jase Z.
Silas D.
Benjamin Y.
Elijah W.
Ainsley T.
Elijah D.
 
10-Team Shull
Farm Club 7-8
Coach: Mike Shull-Head Coach
 
Aiden M.
Ryker M.
Connor G.
Tyler S.
Blake B.
Ethan C.
Brody S.
Hayden P.
Maddox L.
Peyton G.
Gage B.
Krew E.
 
4-Team Woodmansee
Farm Club 7-8
Coach: Chad Woodmansee-Head Coach
 
Rylan C.
Kaden S.
Graham D.
Owen E.
Brayden W.
levi S.
Gavin W.
Max W.
Braxton S.
Grayson B.
Owen D.
 
8-Team Harlen
Farm Club 7-8
Coach: Greg Harlen-Head Coach, Klay James-Assistant Coach
 
Trevin R.
Drake H.
Wyatt S.
Kyler J.
Isaac P.
Rilyn M.
Rayce S.
BAYLOR H.
Jace P.
Brayden O.
Steven M.
 
3-Team Swaffer
Minors 9-10
Coach: Tyler Swaffar-Head Coach, Darren Dunaway-Assistant Coach
 
Jayce C.
Caleb M.
Michael S.
Alexander D.
Jeran S.
CARTER L.
Gregory S.
Kade P.
Cooper C.
Gauge H.
Graham M.
 
7-Team Johnson
Minors 9-10
Coach: Kory Johnson-Head Coach, Travis Parish-Assistant Coach
 
Wyait P.
Levi M.
Laken J.
Paxten P.
Emmitt J.
Braxton W.
Johnny S.
Simon S.
Parker B.
Nicholas W.
Maxden B.
 
2-Team Byrd
Majors 11-12
Coach: Brenten Byrd-Head Coach
 
Drew W.
Hudson B.
Nathaniel H.
Connor R.
Braden S.
Christian R.
Tyler P.
Aden W.
Cooper N.
Eric L.
Carter F.
 
6-Team Burgess
Majors 11-12
Coach: Chris Burgess-Head Coach
 
Brennan B.
Zac S.
Dawson M.
Gavin S.
Ryder S.
Conner L.
Cooper T.
Wyatt T.
Will C.
Gavin B.
Brock R.
Carter S.
 
2-Team Maggard
Junior 13-14
Coach: Dewayne Maggard-Head Coach, Keith Brown-Assistant Coach
 
Jack W.
Riley P.
Joshua W.
Creed C.
Aidan M.
Aidan R.
Jaxon M.
Drew C.
Preston M.
Brody B.
Zachary W.
Kaden P.
Clayton S.
Logyn C.